Často kladené otázky

Často kladené otázky

Kdo je realitní makléř?

Realitní makléř je specialista, který pomáhá řešit problémy spojené s realizací nemovitosti.
Realitní makléř řeší úkoly klientů při koupi, prodeji, pronájmu a správě bydlení a další záležitosti spojené s nemovitosti.
Povinností je poměrně hodně, klíčové jsou tyto: vyhledávání klienta, konzultace s klientem, provádění prohlídek, příprava dokumentů, uzavírání smluv.
Kromě absence záznamu v trestním rejstříku je hlavním požadavkem vlastnictví odborné způsobilosti. Pro jeho získání musíte buď absolvovat kurz a složit příslušnou zkoušku, která je akreditována ministerstvem školství, nebo získat magisterský titul v oboru práva, ekonomie, stavebnictví.
Hlavními dovednostmi jsou schopnost správně mluvit, najít společný jazyk s jakýmikoli lidmi, naslouchat, být zdvořilý, čestný.
Žádný problém, pokud svou práci milujete.
Častými chybami makléřů jiných společností jsou nepozornost, nedbalost, strach z komunikace, narážky, lži.
Nejlepším způsobem, jak určit cenu bytu, je analyzovat průměrnou cenu konkurenčních nabídek v okolí a také zkontrolovat ceny prodaných podobných nemovitostí té vaší za posledních šest měsíců až rok.
Odstraňte všechny nepotřebné věci, osobní věci. Minimalizujte nepořádek v bytě, vyvětrejte byt a zbavte se nežádoucích pachů. Nejlepší je aplikovat příjemnou vůni, otevřít okna, roztáhnout závěsy, požádat ty, kteří se prohlídky netýkají, aby odešli.
Hlavní je být zdvořilý a přátelský. Ukažte byt pomalu, mluvte o výhodách a příležitostech.
Je velmi důležité zůstat v dobrém vztahu a držet se zásady oboustranně výhodné.
Hlavní chybou je špatné ocenění a velká očekávání.
Ideálně vycházejte z uvedených podmínek v nájemní smlouvě. Nejčastěji je ve smlouvě určeno prodloužení po předchozí dohodě obou stran dva až tři měsíce před jejím vypršením. V tomto případě je nutné písemně oznámit vlastníkovi záměr prodloužení tři měsíce před koncem smlouvy.
Podmínky předčasného ukončení nájemní smlouvy jsou uvedeny v zákoně č. 89/2012Sb § 2308 a v případě vlastníka § 2288. Stále existují okolnosti vyšší moci a v tomto případě Vám doporučujeme obrátit se o radu na odborníka.
Přečtěte si podmínky smlouvy a ujistěte se, že vám vyhovují. Důležité ale také je, aby smlouva byla sepsána v rámci zákona. Je také velmi důležité dobře zvážit, že budete schopni splnit podmínky stanovené ve smlouvě.
Proces prodeje je poměrně těžké ve zkratce popsat. Pokud přeskočíte proces přípravy a hledání klienta, tak po přípravě a podpisu rezervační smlouvy, podpisu kupní a prodejní smlouvy, složení peněz na úschovní účet a předložení dokumentů na katastr. Po přepisu vlastnických práv jsou peníze z depozitního účtu zaslány majiteli. Proces se může změnit a zkomplikovat v případech zatížení bytu, hypotéky kupujícího apod.
Velmi záleží na samotném bytě, jeho stavu a správné ceně. Proces registrace a převodu vlastnického práva trvá zhruba měsíc a půl. Nalezení klienta trvá až dva měsíce, ale může i pár týdnu.
Na stav domu a bude dobré využít služeb odborníka jako je statik, stavař. Aby se předešlo nepředvídaným potížím v budoucnu.
Pro každou nemovitost existuje klient. Hlavní je nenastavit cenu vyšší, než jakou může trh akceptovat. V tomto případě neprodáte, nebo budete čekat velmi dlouho, než se situace na trhu změní. Pokud jde o exkluzivní nemovitosti, je důležité investovat do kvalitní prezentace.
 +420 773 183 777
ZDARMA VÁM PŘEDÁME VŠECHNY
NAŠE ZKUŠENOSTI
Máme pro Vás připraveny všechny potřebné informace k úspěšnému prodeji

Odesláním formuláře souhlasím se zásady ochrany osobních údajů