Proč je výhodné spolupracovat s finančním poradcem?

1. Rozšíření příležitostí a dostupnost možností pro výběr.

Představte si, že si zařídíte půjčku. Jaká je vaše první myšlenka? Samozřejmě jdete do té banky, kde již máte účet. Toto je z vašeho pohledu jasný a správný krok. Znají vás tam a pomáhají vám. A teď jste na schůzce v bance, diskutujete o podmínkách, trochu o nich uvažujete a podepisujete dohodu. Ale všechno není tak skvělé, jak se zdá, protože jste si právě „koupili“ první nabídku, na kterou jste narazili! Navíc v tak vážné sféře. I při nákupu obuvi obvykle navštěvujeme několik obchodů, a nakonec se nám podaří vyzkoušet alespoň tři páry, než si vybereme. Proč jsme tak lehkomyslní, když jde o finanční produkty?

2. Úspora času.

Jste dospělý, vzdělaný a sebevědomý člověk, takže se rozhodnete ponořit se do finančních otázek sami. A začnete navštěvovat banky v České republice, pouze v Praze je jich více než 15. Současně pracujete, podnikáte nebo studujete a díky tomu máte dostatek času na návštěvu pouze jedné banky týdně. Ukazuje se, že k návštěvě všech bank potřebujete alespoň 15 týdnů. Poté musíte přijaté informace promyslet, strukturujete, provedete srovnávací analýzu, konzultujete s rodinou, přáteli a kolegy – to je ještě několik týdnů navíc. A nakonec jste se rozhodli, přijdete do banky a tam se již změnily podmínky nebo se vynořily požadavky na získání půjčky, které nejsou na první pohled zřejmé. Výsledkem je, že buď vaše pečlivá analýza je již „zastaralá“, nebo jste nezohlednili nejdůležitější faktory, které ovlivňují podmínky (procento, termín atd.). V tomto případě se musíte znovu vrátit do výchozího bodu a znovu projít tuto cestu od začátku.

3. Zjednodušení.

Tady je druhá strana časového faktoru. Vybrali jste produkt, banku a zahájíte proces. Musíte sbírat certifikáty, které mají také termín do kdy jsou platné, najít odhadce, provést přímé ocenění nemovitosti, shromáždit a odeslat dokumenty k vybranému objektu, koordinovat bankéře, odhadce, makléře, majitele nemovitosti, jejich komunikaci a mnoho dalšího. A pokud dojde k selhání u nějakého subjektu / objektu? Musíte se této role chopit a začít znovu. Proč to nesvěřit lidem, kteří udělají všechno mnohem rychleji? Mají automatizovaný proces, kvalifikovaný tým, v jehož rámci jsou distribuovány všechny výše uvedené funkce, znají specifika práce s každým subjektem procesu. Za své klienty dostávají více než 10 půjček měsíčně a všechno mají zpracované. Zbavte se si tohoto těžkého břemena tím, že svou finanční práci věnujete speciálně vyškoleným lidem, a místo toho travte čas se svou rodinou, dětmi nebo svým milovaným psem.

4. Snížení rizika.

Začneme s tím, že se se nedostanete do bankovních a nebankovních registrů. Člověk často nechápe, co to znamená a jaké to má důsledky. Ale když jdete do banky, všechny schůzky se zaznamenavají. Toto je pravidlo bank a nedá se s tím nic dělat. A pokud vám podle některých parametrů bude odepřena půjčka, toto odmítnutí se automaticky odešle do zvláštního registru. A vidí to všechny banky. S jedním odmítnutím se dá ještě nějak vypořádat. Pokud je však již 2 nebo více, pak bude, bohužel, po dobu 4 let vaše právo na získání půjčky s největší pravděpodobností „zmraženo“ i na nejmenší částku.

Navíc riskujete, že budete sankcionováni, pokud si to náhle rozmyslíte. Málokdo ví, že po obdržení nabídky od banky máte krátký čas na to, abyste si jí rozmysleli. To se u finančního poradce nestane.

5. Získání cenných rad, které vám bankéř neposkytne.

Poté, co je lidem odmítnuto poskytnutí půjčku, většinou život jde dál. Brzy to mohou zkusit znovu, nebo to neudělají vůbec, čímž zkazí své plány. Důvodem odmítnutí jsou ale často formální podrobnosti, technické chyby, které lze opravit. Kompetentní konzultant vám pomůže s analýzou vašich financí a vysvětlí, jak se správně připravit na získání hypotéky. Poskytne poradenství v oblasti daní, hledání vlastních prostředků (pro první splátku), minimalizace rizik při přijímání peněz jiných lidí atd. Tyto tipy v bance nedostanete.

6. Je to zdarma.

Finanční poradce dostává platby za svou práci od finanční instituce. A nebude vás to nic stát! Stále pochybujete?

Líbil se Vám článek? Sdílej!

Vladislav Glinskij

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.


30 listopadu 2021

Předpokládaná doba čtení: 2 minutys, 53 sekunds

Články, které by vás mohly zajímat: