Přehled novostaveb za poslední 3 roky

Navzdory všem vzestupům a poklesům, ke kterým v poslední době došlo na českém realitním trhu, vývojáři nadále staví novostavby domů v různých částech země. Jsou to jak standardní výškové budovy s byty pro 1 až 4 pokoje, tak i studiové apartmány („Na Hvězdárně Třebešín“, „Loox Prosek“) a nízkopodlažní bezbariérové velkoformátové budovy („Vilky Třebonice“) a malé rodinné domy („Rezidence Waltrovka“).

Každá nová budova má své výhody: některé se nacházejí na klidných, odlehlých místech s nádhernou přírodou a inspirujícím výhledem z okna („Byty Nad jezerem“). Dalšími rušnými oblastmi s dobrou dopravní výměnou a veškerou občanskou vybaveností v okolí jsou obchody, parky, školky a vzdělávací instituce („Harfa Design Residence“). Jiní se usadili daleko od megacit, ale zároveň nejsou žádným způsobem podřadní, než ti, kteří se nacházejí v epicentru shonu („Tuchoměřické zahrady“).

Díky této rozmanitosti má každý kupující možnost vybrat si přesně to, co má rád, v závislosti na potřebách a finančních možnostech. Výstavba nových rozvojových projektů bude dokončena v letech 2020–2021.

Zvláště chci zmínit takové projekty jako «Tulipa Trebesin», «Harfa Design Residence» и «Suomi Hloubětín».

Tulipa Třebešin

Tento developerský projekt na Praze 3 nabízí 155 bytů s různým počtem místností (1-4) a vylepšenou dispozicí od 37 do 216 m². Každý apartmán má parkovací místo a malou úložnou místnost v suterénu.

Rezidenční komplex, který se nachází nedaleko parků Maleshitsky a Trzhebeinsky, je obklopen zelení. Okolí má vše, co potřebujete pro pohodlný život: obchody, restaurace, škola, tělocvična, zdravotní středisko, dobrá dopravní výměna, školka (také postavená jako součást projektu Tulipa Trebesin).

Každý apartmán má vlastní lodžii nebo terasu, chráněné ocelovými zábradlími, bezpečnostním sklem a dlaždicemi, odolnými vůči nízkým teplotám. Díky lodžii je přehřívání bytu v horkém počasí vyloučeno. Apartmány v prvním patře mají vlastní předzahrádky.

Výstavba tohoto komplexu bude dokončena na přelomu let 2020–2021.

Harfa Design Residence

Designový dům, který se nachází na Praze 9, má 249 bytů s různým počtem pokojů. Luxusní fasáda a interiér jsou navrženy speciálním designem.

Patos jeho vzhledu dává skleněné zábradlí na balkonech a fasádě, vyrobené z kovu.

Každý apartmán bude mít trojitá okna z hliníkového skla, designové koupelny, podlahové vytápění a podlaha samotná bude vyrobena ze dřeva. Ekonomický systém distribuce tepla a větrání zajistí dobrou výměnu vzduchu, úspory tepla a tepelný komfort. Ve vstupní hale budovy bude recepční.

Dům se nachází pár kroků od nákupního centra Galerie Harfa, kde je vše, co potřebujete, od jídla a oblečení až po místa pro volný čas. V bezprostřední blízkosti jsou zelené plochy, dopravní výměna, vzdělávací, zdravotnická a sportovní zařízení, jakož i oblasti pro outdoorové aktivity.

V blízkosti jsou také nákupní galerie Galerie Harfa a Fénix, parky Klíčovem a Podviní, vzdělávací instituce – mateřská škola, základní škola Na Balabence, tělocvična pojmenovaná po J. Seifert, Metropolitní univerzita. Pro obdivovatele umění – divadlo Gong, divadlo ANA, muzeum filmových legend. 10 minut chůze – nemocnice Anděl a zdravotní středisko Vysočanského.

Uvedení do provozu je naplánováno na podzim 2020.

Suomi Hloubětín

Suomi Hloubětín – mladá čtvrť v Praze 9 s domy postavenými ve finském stylu. Stavebník – YIT Česká republika.

Stavba byla zahájena v roce 2015. Součástí komplexu budou obytné budovy a park vybavený vším potřebným pro outdoorové aktivity. Stavba probíhá v 10 etapách, pojmenovaných po finských městech: Espoo, Oulu, Turku, Lahti, Salo, MS, Porvoo, Pori, Vantaa а Tampere.

Tato obytná oblast bude splňovat nejvyšší standardy. Všechny budovy v oblasti mají různé výšky. Počet bytů je 874. Počet pokojů je od 1 do 5. Rozloha bytů je od 33 m² do 120 m². Apartmány s prosklenými balkony ve středních patrech, s předzahrádkami v přízemí a terasami ve vyšších patrech. Některé z domů budou spolu komunikovat v suterénu, kde budou umístěny parkoviště, místnosti pro mytí kol, psi a herny pro děti.

Tato oblast bude mít vše potřebné pro pohodlné bydlení a rekreaci: restaurace, obchody, mateřská škola, vzdělávací a zdravotnická zařízení, sportovní hřiště, plocha pro procházky se psem, cyklistické stezky a dokonce i amfiteátr. V rámci projektu bude nový okres obklopen zelení. Suomi Hloubětín se stane nejen obytnou oblastí obrovské metropole, ale skutečnou zelenou oázou, plnohodnotným městečkem.

Uvedení do provozu je plánováno na rok 2020, ale byty jsou již k dispozici k prodeji.

Každý developerský projekt, který se v současné době staví v Praze, je zajímavý svým způsobem, ale všechny splňují nejvyšší standardy a jsou schopny uspokojit i velmi náročné zákazníky.

Líbil se Vám článek? Sdílej!

Vladislav Glinskij

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.


17 prosince 2021

Předpokládaná doba čtení: 3 minutys, 21 sekunds

Články, které by vás mohly zajímat: